Jarosławiec

Jarosławiec (kaszb. Jôrosławc, niem. Jershöft) – wieś w północnej Polsce na Wybrzeżu Słowińskim, położona w zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Postomino.

Jarosławiec jest wsią rybacką i rekreacyjno-wypoczynkową położona na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, na wschodnim krańcu Zatoki Pomorskiej, na Przylądku Jarosławieckim. Leży między miejscowościami Wicko Morskie i Darłowo (11 km na północ od drogi wojewódzkiej nr 203, łączącej Koszalin i Darłowo z Ustką), na zachód od jeziora Wicko.

Turystyka i atrakcje

Do 2008 r. wybrzeże stanowiły kamieniste i piaszczyste plaże. Na początku 2016r. Rozpoczęły się pracę nad polskim Dubajem, a wszystko z racji sztucznej plaży usypanej na morzu. To projekt Urzędu Morskiego w Słupsku, który miał na celu jej odbudowę. Wszystko za sprawą tzw. refulacji, czyli przepompowaniu m.in. z pogłębiarki rurami lub szalandą piasku z dna morza na plażę. Efekt? Więcej niż zadowalający! Doceniają to także turyści. Początkowo plaża liczyła 3 hektary, ale ostatecznie rozrosła się do ponad 5. Co więcej, to jedno z najczystszych kąpielisk w Polsce! Cechy te sprawiają, że noclegi w Jarosławcu (zobacz więcej) znajdują się w czołówce najchętniej wybieranych nadmorskich kurortów.

Miejscowość otaczają sosnowe lasy (m.in. sosna czarna, modrzew, daglezja). Przeważa roślinność wydmowa (m.in. mikołajek nadmorski). Brzegiem, na odcinku ok. 2 km, ciągną się klify dochodzące do 45 m wysokości. W Jarosławcu znajduje się latarnia morska z 1829 r. (przebudowana w 1902 r.) o wysokości 33,3 m. Jej światło można dostrzec z odległości 24 mil morskich. Można również skorzystać z rejsu łodzią z niewielkiej przystani morskiej, oraz zobaczyć jak powstawał bursztyn w „Muzeum Bursztynu”. Niedaleko miejscowości znajdują się również jeziora takie jak: Kopań i Wicko. Kopań jest dostępny dla turystów od strony miejscowości Wicie, trzeba jednak przejść ok. 6 km plażą. We wsi znajduje się kościół.

Od 2008r. dla wczasowiczów dostępny jest jeden z największych w europie aquapark.

U Gosi

Pokoje nad morzem w Jarosławcu

Dlaczego my?

Jesteśmy firmą z ponad 20 letnim doświadczeniem. Nasi klienci są z nas zadowoleni co potwierdzają opinie. To my jesteśmy dla Państwa a nie odwrotnie. Dostosowujemy się do każdego indywidualnie nie mamy sztywnych ram. Każdy nawet krótki pobyt jest dla nas tak samo ważny. Zapraszamy serdecznie na wypoczynek.

Szybki kontakt

"U Gosi" Radosław Piestrzeniewicz
76-107 JAROSŁAWIEC
ul. Jantarowa 4
tel. 692-619-630 lub 602-343-285
NIP 499-040-00-53